Aktif Karbonlu

Topaklaşan Kedi Kumu

Aktif Karbonlu

Topaklaşan Kedi Kumu

Alice Aktif Karbonlu Topaklaşan Kedi Kumu

10 Lt

Aktif Karbonlu

Topaklaşan -Bentonit

Super Premium

Bazı kediler kokulu kedi kumu kullanmayı sevmezler. Kedinizin tuvaletinden kaynaklanan kokuyu maskelemeden, doğal ve uzun süreli yok etmek istiyorsanız Alice Aktif Karbonlu Super Premium Topaklaşan Kedi Kumu tam sizin ve kedinizin arzunuza göre bir kumdur.

Koku hapsedici özelliğe sahip iki doğal maddenin, bentonit ve aktif karbonun özel bir formül ile karışımından elde edilen Alice Aktif Karbonlu kedi kumu maksimum koku kontrolü sağlar. Karbon taneleri bentonite serpiştirilmek yerine bentonitin içine yedirilmiş ve böylece daha etkin hale getirilmiştir.

Özel boy ve yapısıyla en üst kalitede bir kedi kumu olmasından dolayı kedi idrarını hızla emer, mükemmel şekilde topaklanır, böylece kolayca temizlenir. Yüksek oranda tozsuz olması ve tanecik yapısıyla evinizde iz bırakmaz. Yüksek sıvı emme kapasitesiyle ekonomi sağlarken siz de kediyle yaşamın keyfini çıkarırsınız. 

Özellikleri

Maksimum Koku Kontrolü

Aktif karbon kedinin idrarındaki molekül ve iyonları gözenekleri vasıtasıyla iç yüzeylerine doğru çeker, bentonit ile birlikte maksimum koku hapsini sağlar. Özel formülü sayesinde koku emilimi ve etkililiği iki kat arttırılmıştır.

Kolay temizlik

Bentonitin yüksek topaklanma etkisiyle kedi idrarını hızla emer, temizlemesi kolay, küçük ve sert topaklar oluşturur.

Minimum toz

Üretim esnasında uygulanan özel eleme yöntemi sayesinde %99,5 oranında tozdan arındırılmıştır. Kediniz aktif karbonlu kumu kullanırken ve sonrasında kumu temizlerken toz yutmazsınız, havanız ve yerler temiz kalır.

İz bırakmaz, etrafa dağılmaz

Taneciklerin ideal boyu ve granül yapısı sayesinde kumlar kedinizin patisine yapışarak dışarı çıkmaz, olması gerektiği yerde, kum kabında kalır. Böylece kedinizin izini etrafta görmezsiniz.

Doğal

Aktif karbon özel bir işlemle elde edilmiş organik bir maddedir. Bentonit ise beyaz renkli, %100 doğal bir madendir. Bentonitin içine doğal yollarla emdirilen aktif karbon içeren kedi kumumuz tamamen doğaldır, sentetik ve kimyasal bir madde içermez.

Hijyenik

Yüksek ısıda fırınlanması, ışıl işlemden geçirilmesi ve el değmeden paketlenmesi nedeniyle üzerinde mikrop ve bakteri barındırmaz.

Ekonomik

Küçük taneleri, yüksek emme kapasitesi ile küçük ve sert topaklar meydana getirir. Ağırlığına nazaran %280-300 kadar sıvı emme kapasitesine sahiptir. Bu sayede diğer kedi kumlarına oranla daha uzun süre kullanılabilir, sağladığı ekonomik fayda ile bütçenize destek olur.

Kartopu Aktif Karbonlu Super Premium Topaklaşan Kedi Kumu Kullanma Talimatı:

  • Kedi kumu kabını ortalama 4 parmak (7 cm) yüksekliğinde doldurunuz.
  • Bütün zemini kaplayacak şekilde düzeltiniz. Koku yapmasını engellemek için topaklaşan kısımları ve katı dışkıları her gün bir kürek yardımı ile mutlaka temizleyiniz.
  • Ortalama 4 parmak (7 cm) yükseklik seviyesini tutturmak için kum miktarı azaldıkça üzerine Alice AK ilave ederek tamamlayınız. Her seferinde kumun tamamını değiştirilmesi gerekmez.

Temiz bir kedi kumu kabı sadece kedinizin değil sizin de sağlığınıza katkıda bulunur.

  • Kedi sayınız birden çok ise kumu daha sık değiştirmeniz gerekecektir. Birden çok kediniz varsa birden çok kum kabı öneririz.
  • Daha hijyenik ve pratik bir kullanım için ”Alice Büzgülü Kedi Kumu Poşeti” kullanmanızı öneririz.

Kedi kumu kabını nereye yerleştirmeli?

  • Kedinizin yemek kabından uzak olmalıdır.
  • Etrafta çok kişinin dolaşmadığı, sakin bir yer tercih edilmelidir.
  • Tuvalet kabının yeri çok sık değiştirilmemelidir.

Alice Kedi Kumları PARABEN, SLS, KLOR, FOSFAT, BEYAZLATICI içermez.

Alice Ürünleri