Sağlıklı Deri ve Parlak Tüyler
Güçlü Bağışıklık Sistemi
Sağlıklı İskelet ve Dişler
Sağlıklı Deri ve Parlak Tüyler
Güçlü Bağışıklık Sistemi
Sağlıklı İskelet ve Dişler

Merak Ettikleriniz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Dolar elite monda ont ca enim ad nowe minim veniam.

We're hiring

Join us Today

Each week our editors add new content to our blog, you can find many useful topics, exclusively for you.

CEO & Founder at pixfort

Merak Ettikleriniz

Create Awesome Photo Stack Images with Essentials.

Alice kedi beslenme ve destekleyici bakım ürünlerinde Türkiye’de ilklerin markasıdır. Alice markaları 1997’den beri evcil hayvanlara yönelik ürünleriyle pazarda yer almaktadır. Mutlu ve sağlıklı kediler eğlenir, sahipleri de öyle…Alice kedilerin sağlıklı yaşamlarını desteklerken hem onların hem de hayvan severlerin memnuniyetlerini arttırmayı amaçlar. 1997’den beri kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı yerli ürünlerimizle sağlıklı kedilere ve mutlu sahiplerine hizmet ediyoruz. Alice markası 1997 yılında Türkiye’nin ilk yerli kedi kumu olarak pazarlanmaya başlamıştır. Pakbak çatısı altında piyasaya sürülen marka daha sonra kuru kedi maması, yaş kedi maması, kedi çimi ve kedi kumu poşeti ürün aileleri ile genişlemiştir. Alice Kedi Çimi ve Alice Kedi Kumu Poşeti de kendi sektörlerinde markalı ilk ürünlerdir. Çalışmış olduğu mama, kum ve diğer üreticiler kendi alanlarında Türkiye’nin en kaliteli ürünlerini tazelik ve kalite garantisi ile sunarlar. Alice markalı ürünler 2022 yılından itibaren kurumsal yapısını Alice Pet Ürünleri Pazarlama A.Ş. çatısı altında hizmet vermektedir.

+0

Team members

+0

Nationalities

+0

Spoken languages
Made with Love in France
Image
Made by pixfort team

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Dolar elite monda ont ca enim ad nowe minim veniam.

Kediler için kuru ve yaş mamanın farklı faydaları bulunur. Kuru mama kedinizin ihtiyaç duyduğu hem tüm besin maddelerinden dengeli bir şekilde almasına imkan sağlar hem de tanecik yapısının gevrekliği ve şekli ile dişlerinde tartar oluşumuna engel olur.

Yaş mamalar ise farklı lezzetleri, zengin kokuları ve su ihtiyacının karşılanması açısından kediler için kıymetlidir. Bazı kediler günlük olarak ihtiyaçlarından daha az su tüketme eğilimindedirler. Yaş mamaların yüksek nem oranları ile kedilerin ihtiyaç duydukları su miktarını tamamlamalarına yardımcı olur. Hoş kokular barındıran yaş mamalar cazip kokularıyla kedileri kendilerine çeker. Her mamayı yemeyen seçici kediler bile yaş mamaları severek tüketirler.

Alice kuru ve yaş mamaları kedinizin tüm besinsel ihtiyaçlarını dengeli olarak sunan, sağlıklı ve kedinizin yemekten zevk alacağı farklı lezzetler içeren kaliteli mamalar sunar. İdeal olarak kedinizin beslenme düzeninde Alice yaş ve kuru mamayı belirli aralıklarla vermeniz iyi olacaktır.

Kedinizin beslenmesinde farklı faydalar sağlayacak Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Mamalarda hangi protein kaynağının daha iyi olduğundan ziyade mamanın kalitesi, diğer içerikleri ile beraber kedimizin ihtiyaçları önemlidir.

Alice kuru mamalar, kedimizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı tüm besinleri sunar. Tavuk eti kediler tarafından sindirimi kolay, kaliteli bir proteindir, mamanın tamamının sindirilebilmesi sayesinde kedimiz mamadaki besinsel içerikten tam anlamıyla fayda sağlar. Hassas sindirim sitemine sahip kediler için tavuk içeriğiyle hazırlanan kuru mama ideal bir seçimdir. Somon ve hamsi ise hassas deriye sahip kediler için ideal bir protein kaynağıdır. Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri kedilerin deri ve tüy sağlığını destekler.

Kedimizin farklı gıdalar alabilmesi için et çeşidini arada bir değiştirmek iyi olabilir. Farklı et çeşitlerinden üretilmiş Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Alice kuru mamalarının içeriğinde, gaga, toynak, tüy gibi bölümleri atılarak, hayvansal protein kaynaklarının yenilebilen tüm bölümleri kullanılmıştır. Bu yolla ekstruder üretim teknolojsine uygun hale getirildikten sonra mamalarımız üretilmiştir. Ekstruder sistemde kullanılan hayvansal protein kaynaklarımız ısıl ve enzimatik işlemlerden geçirilerek püre ve un haline getirilmiş şekildedir. Kullanılan hayvansal proteinler gerçek hayvanlardan elde edilmektedir.

Tavuk, somon ve karides içeriğine sahip Alice kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kediler yüksek oranda proteinlerle beslenmek zorundadırlar. Ancak, kedi mamalarının içinde ne kadar protein olduğu kadar önemli bir diğer konu da bu içeriğin kolay sindirilebilir olmasıdır. Midesi hassas kediler kadar sağlıklı kediler de kalitesiz proteinden üretilmiş mamaları sindirmekte zorluk yaşarlar.

Mamanın rahat sindirilebilir olması sayesinde içindeki protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve diğer besinsel içerikler sindirim sisteminde parçalanıp besin olarak emilir. Mama çok iyi sindirilince, kedinizin dışkısı kuru, miktarı ve kokusu az olur.

Kedinizi sindirilebilir proteinle beslerseniz, bu onun bağırsak hareketlerini ve genel sağlık durumunu iyileştirecektir. Kronik hastalıkların pek çoğu düşük proteinli veya düşük kaliteli protein bir diyet yüzünden olur.

Sindirilebilir, kaliteli içeriklerle beslenen kediniz kendi hareketlilik seviyesine uygun hayatına devam edebilir.

Alice kuru ve yaş mamaları kolay sindirilebilir proteinlerle üretilmişlerdir.

Kediler doğal ortamlarında etobur hayvanlardır, yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için hayvansal protein bazlı bir diyete ihtiyaç duyarlar. Tavuk eti, kedinizin kaslarının oluşumuna ve korunmasına destek verecek yüksek kaliteli protein ve aminoasit kaynağıdır. Ayrıca eklem sağlığını korur, kedinizin çevik ve hareketli olmasını sağlar.

Kolay sindirilebilir olması sayesinde hassas sindirim sistemine sahip kediler için ideal bir protein kaynaklarından biri olur.

Alice tavuk eti içeriğine sahip kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Hayvansal proteinin çok önemli olduğu kedilerde özellikle balık ürünleri lezzet ve kaliteli protein kaynağı olması açısından çok kıymetlidir.

Somon Omega-3 yağ asitleri açısından zengin, yağlı bir balıktır. Kedinizin kaslarının oluşumuna ve korunması için önemli olan yüksek kaliteli protein ve aminoasit içerir. Alice mamalarda kullanılan somon fazla yağından arındırılır, kedinizin fit ve sağlıklı olmasına yardım eder.

Doğal olarak sahip olduğu yağ ve Omega-3 yağ asitleri sayesinde kedinizde esnek bir deri, parlak tüylerin oluşumuna destek olur.

Somon eti içeriğine sahip Alice Light – Sterilised Kısır ve Kilolu Kediler için Somonlu Karidesli Kedi Mamasına  buradan ulaşabilirsiniz.

Karides yüksek proteine ve düşük yağ oranına sahiptir. Bu yüzden diyet mamalar için ideal bir içeriktir. Karides kedimizin kanının, eklemlerinin ve bağışıklığının durumunu iyileştiren sodyum, potasyum, demir, fosfor ve hatta Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini içerir.

Diğer bir unsur da karidesin içinde bolca bulunan ve kediler için hayati önem taşıyan taurindir. Taurin, kalp, beyin, sinir sistemi ve bağışıklık gibi tüm hayati organların çalışmasından sorumludur. Görüşü iyileştirmeye ve kemik ve dişleri güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Karides içeriğine sahip Alice kuru mamalarına (Alice Kitty, Alice  Light and Sterilized ve Alice Snob) buradan ulaşabilirsiniz.

Alice kedi mamalarında çok yüksek Omega-3 yağ seviyesine ek olarak Vitamin B12, Vitamin A, Vitamin B3, Vitamin D gibi pek çok faydalı vitamin ve minerale sahip Karadeniz hamsisi kullanılmaktadır. Hamsi yağında bulunan EPA, DHA ve linolenik asit yani Omega-3 seviyesi %25- 30 düzeyindedir. Somon yağlarındaki Omega-3 seviyesi ise hamsi yağının çeyreği kadardır.

Yüksek Omega-3 içeren gıdalar kedilerde sağlıklı deri oluşumunu ve derinin elastikiyetini sağlar, ayrıca yumuşak, parlak ve güçlü tüy oluşumunu destekler. Bir diğer faydası da, eklem sağlığını desteklemesi ve yaşlı kedilerdeki eklem ağrılarının azaltılmasında etkili olmasıdır.

Hamsi içeriğine sahip Alice kuru mamalarına (Alice Kitty, Alice  Light and Sterilized ve Alice Snob) buradan ulaşabilirsiniz.

Alice kedi mamaları somon, tavuk, hamsi, karides gibi hayvanlardan elde edilen taze, yüksek kaliteli, hayvansal proteinler içerir. Bunun için hayvansal proteinler önce un ve püre haline getirilir, daha sonra ekstruder teknolojisi ile mama içerisinde kullanılır. Bu sayede kediler taze proteini hijyenik, dayanıklı ve uygun fiyatlı bir şekilde tüketilebilir.

Ektruder yöntemiyle üretilen Alice kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Taurin kediler için çok önemli bir aminoasittir ve beslenme düzenlerinde mutlaka bulunması gerekir. Taurin göz sağlığı ve keskin görüş için çok önemlidir. Ayrıca kalp, sinir, sindirim, bağışıklık sistemi ve hamile kedilerin karnındaki yavrunun gelişimi için kedi beslenmesinde mutlaka olmalıdır.

Taurin genellikle hayvansal protein içinde bulunur. Alice kuru ve yaş mamalar içerdiği yüksek hayvansal proteinlere ek olarak üretim aşamasında yüksek taurin oranları ile takviye edilmişlerdir.

Yüksek miktarda taurin içeren Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kedi sahipleri kedilerinin sağlığını en iyi şekilde korumak için onları iyi beslenmeleri gerektiğini bilirler. Alice mamalar farklı dönemlerdeki kedilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiş besin maddeleri ile uzmanlar tarafından geliştirilmiştir.

Bitkisel içerik sindirim sitemi için gerekli lifleri sağlarken her biri farklı vitamin ve minerallerle kedinizin beslenmesine destek sağlar. Bunlara ek olarak kuru mamalarımızda bulunan bazı bitkisel içeriklerin faydaları aşağıdaki gibidir:

Kızılcık tozu (Cranberry powder): Doğal bir antibiyotiktir, kanser riskini azaltır, idrar yollarının enfeksiyonlarının engellenmesinde yarar, üriner sistem sağlığını korur.

Avize Ağacı özütü (Yucca extract): Avize ağacı kökü belirli kanser türlerine karşı bağışıklığı güçlendirir ve sindirim sistemine destek olur. Kedi idrar ve dışkı kokusunu azaltmada etkilidir. 

Deniz Yosunu (Seaweed): Anti alerjen ve ağrı kesici özelliğe sahiptir.

Pisilyum (Psyllium): Bağırsak fonksiyonlarını düzenler, ishal ve kabızlığın engellenmesine yardımcı olur.

Yüksek bitkisel içerikler sahip Alice kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Probiyotikler, bağırsaklarda dengeyi sağlayan faydalı bakterilerdir. Kedilerin sadece sindirim sistemi ile ilgili değil bağışıklık ve bütünsel sağlıkları için önemlidir. Bağırsaklar, mikrobiyomu oluşturan milyarlarca bakteriye ev sahipliği yapar.

Alice kedi mamaları içeriğinde sindirim sisteminde yararlı mikroorganizmaların çoğalmasını destekleyen prebiyotik lifler kullanılmaktadır. Böylece kedinizin mikrobiyomunu dengede tutar. Sindirim sistemindeki iyi bakterilerin büyümesini ve sağlığını destekleyerek, hastalıkları önlemeye, sindirimi ve besin emilimini iyileştirmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Prebiyotik içeriklere sahip Alice kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Alice kuru mamalarında koruyucu olarak kanserojen madde statüsündeki antioksidanlar kullanılmamaktadır. İçeriğindeki E vitamini ve biberiye ekstraktı içerikli antioksidanlar kullanılmaktadır. Üretim aşamasında ise sadece E vitamini ve C vitamini gibi doğal antioksidan takviyesi yapılmaktadır. Antioksidanlar hücrelerdeki yıkımı ve yaşlanmayı azaltan birimlerdir. Alice mamalar içeriğinde doğal ve AB onaylı antioksidanlar kullanılmaktadır.

AB onaylı antioksidanlar içeriğine sahip Alice kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kedilerin sağlıklı bir yaşamı sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral miktarı beslenme uzmanlarınca hesaplanmış ve Alice mamaların formülleri buna göre özenle oluşturulmuştur.

Tüm Alice mamalarındaki besin maddeleri içeriğine ek olarak üretim aşamasında da gerekli vitamin ve mineraller ilave edilmiştir.

Vitamin ve minerallerle desteklenmiş Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

L-Karnitin kediler için en iyi bilinen vitamin benzeri maddelerden biridir. Tüm hayvan hücrelerinin doğal bir bileşenidir. En önemli fonksiyonu, yağın enerjiye dönüştürülmesine yardım etmektir.

Evlerde yaşayan kedilerin pek çoğu kısırlaştırılmıştır. Evde yaşamaktan ve kısırlaştırmış olmaktan dolayı daha az hareket etme eğilimindedirler, bunun soncunda da kilo alırlar. Alice kısırlaştırılmış kediler için geliştirilmiş kedi mamalarının içerisinde bulunan L-Karnitin kedilerin yağ yakımını hızlandırır, yağı enerjiye dönüştürerek kendinizin daha hareketli olmasına yardımcı olur.

L-Karnitin desteklenmiş Alice Light – Serilized kuru mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Omega-3 ve Omega-6’nın kedilerde sağlıklı deriye etkileri

Kedilerde deri iltihabının pire ısırıklarından çevre kirliliğine kadar pek çok sebebi olabilir. Bu durum kedimizin derisindeki doku değişiklerini ve enfeksiyonları beraberinde getirir. Kedimizin deri tabakası kuru, gergin, sıcak, kepekli ve kaşıntılı olur. Balık yağında bulunan Omega-3 yağları, hücre zarlarına entegre olmaları sayesinde ciltteki iltihaplanmayı azaltırlar, epitel hücreleri kuvvet ve esneklik kazanırlar. Aynı zamanda kedi derisinin salgıladığı mumlu bir madde olan sebum üretiminin düzenlenmesine destek olurlar.

Beslenme yolu ile alınan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri iltihabi reaksiyon sürecini düzenler. Dolayısı ile bu yağ asitlerinin vücuda doğru oranlarda ve yeterli miktarda alınmaları önemlidir. Tüm Alice mamaları kedimizin deri sağlığına zengin Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri ile yardımcı olur.

Omega-3 ve Omega-6’nın kedilerde göz sağlığına etkileri

Yapılan birçok klinik çalışma, uzun zincirli Omega-3 yağ asitlerinin kedilerde görme gelişimi için temel bir gereksinim olduğunu göstermektedir. Hamilelik sürecinde embriyonun optik doku ve sinirlerinin erken gelişimi için annenin Omega-3 alımı büyük önem taşımaktadır. Alice yavru ve hamile kediler için hazırlanmış Alice Kitty kedi maması Omega-3 açısından çok güçlüdür.

Ağırlıklı olarak balık yağında bulunan DHA ve EPA gibi uzun zincirli Omega-3 yağ asitleri, optik siniri çevreleyen zarların bütünlüğü için gereklidir. Optik sinir, görüntüleri gözlerden beyne iletmektedir. Omega-3’ün yeterli düzeyde alınmaması bu sinyallerin iletiminin zayıflamasına ve bulanık görmeye yol açabilir. Ayrıca, birçok çalışma Omega-3 yağ asitlerinin yetişkin kedilerin gözlerinde bozukluk ve kuruluğu önleyebildiğini ortaya koymaktadır. Esansiyel yağ asitleri, göz içinde sıvı kaybını engelleyerek göz tansiyonu ve katarakt riskini azaltır.

Alice’in somon, hamsi ve ton içerikli kedi mamaları doğal olarak Omega-3, Omega-6 yağ asitlerini içerir, diğer mamalarına da üretim esnasında Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri takviyesi yapılmıştır. Bu yüzden Alice kedi mamaları deri ve göz sağlığı konusunda kedinizin sağlığına destek sağlar.

Omega-3 ve Omega-6 ile desteklenmiş Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kedinizin sağlığı açısından beslenmesi büyük önem taşır. Mamalardan elde ettiği faydayı kısa bir dönemde tespit etmek kolay olmasa da orta dönemde kilosu, deri ve tüy sağlığı, canlılığı ve hareketli yapısı ile yediklerinden fayda sağladığını gözlemleyebiliriz. İdeal kiloda olan kedi çok zayıf ya da şişman olmaz, göğüs hattı belirgin olur. Severken sırt kemikleri hissedilir ancak ele batmaz. Dışkı miktarı ve kıvamı da bize rehber olabilir. Dışkısı çok sulu ya da katı olmamalı, kokusu az olmalıdır.

Tam ve dengeli beslenme içeriği kedinizin sağlıklı bir hayat sürmesine destek olacak Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir kedinin metabolizmasının ve vücudunun en iyi şekilde çalışması ve hastalıklara karşı korunması için pek çok temel vitaminlere ve minerallere ihtiyaç duyar, bunlar her zaman bir kedinin beslenmesinde bulunmalıdır.

Kediler doğal beslenmelerinde hayvansal proteinlerden ihtiyaç duydukları vitaminlerini temin ederken bitki bazlı bir diyetle veya insanlara göre pişirilmiş yemekler ile hayatta kalamazlar, çünkü vücutları bitki bazlı protein türlerini işleyemez. Kedilerin hücreleri vitamin ve protein gibi besinleri üretmediği için gerekli besinleri yediklerinden alırlar.

Evde beslenen kediler gerekli vitaminleri yeterince almazlarsa, kedinizde çeşitli eksiklikler ve sağlık sorunları olur. Kedinizin ihtiyaçlarını karşılarken, gerekli besin değerini sağlayan vitaminleri içeren Alice mamaları iyi birer tercihtirler.

Vitamin ve minerallerle desteklenmiş Alice kuru ve yaş mamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki kedi kumu kedinizin sağlığı ve hijyeni, evinizin konforu ve hepinizin mutluluğu için önemlidir.

Kedi kum kabının temiz ve bakımlı olması kedi bakımının en önemli kısımlarından biridir. Burada kullanılacak kaliteli bir kedi kumunun bazı özellikleri vardır. Başlangıçta ekonomik ya pratik diye tercih edilen bazı kumlar uzun vadede sadece kediye değil, kediyle beraber yaşayan ev halkının da sağlığına zarar verir.

İyi bir kedi kumunda olması gereken bazı özellikler:

Doğal İçerik:

Doğal kedi kumu herhangi bir inşaat kumu, deniz kumu, hafriyat atığı, talaş gibi sıradan bir kum değildir. İçinde pis atıklar, sinek ölüsü, yabancı ya da kimyasal madde, çöp artığı, sigara izmariti gibi kalıntıların bulunmaması gerekir.

Kedi kumu alırken mutlaka içeriğine bakılmalıdır. Öncelikle bentonit, sepiyolit gibi doğal madenlerden elde edilen kumlar tercih edilmelidir.

Kedi kumunun içerisinde kimyasal olmaması önemlidir, zira kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra patileriyle eşinirler ve patilerini yalarlar. Kumun içeriğinde bulunan kimyasallar kedinin vücuduna girerse ileride çeşitli tıkanıklıkla ve hastalıklara neden olabilir. Benzer şekilde soluma yoluyla kedi sahiplerine de zarar verebilir. Doğal kedi kumları geleceğe temiz bir çevre bırakmamızı da mümkün kılar.

Hijyenik olma:

Bir kedi kumunun sadece doğal olması yeterli değildir, aynı zamanda hijyenik olması da önemlidir. Doğal kumlar yüksek ısıda fırınlanarak ve ısıl işlemden geçirilerek hijyenik hale getirilir. Fırınlanma 800 derecede yapılır ve üzerindeki bakteri ve mikroplardan tamamen arındırılır. Fırınlama sayesinde zaten su emme kapasitesine sahip olan kumun su emme gücü artar. Güneşte kurutma yöntemi kedi kumunun hijyenik ve emici olmasını sağlamaz, tam tersi kumun üzerindeki bakteriler artar. Güneşte kurutulan kumlar daha hesaplı olabilirler ancak hijyen ve emicilik konusunda güven vermezler.

Tozsuz olma:

İyi kumların tozdan arınması için “algair” eleme sistemi kullanılır ve çift eleme sayesinde toz dediğimiz 600 mikronun altındaki kedi kumu elenir. Kedi kumunu elinize aldığınızda elinizin nemine yapışan tozlar fazlaysa, tozundan iyi arındırılmamış kumlardır. Tozu fazla olan kum nefes borusunu tahriş edebilir.

İz yapmama:

Tozsuz ve kenarları yuvarlatılarak kayganlaştırılmış doğal kumlar kedinizle beraber kedi kumu kabının dışına çıkarak etrafa saçılmaz. Yerlerde kedinizin pati izini bırakarak eve dağılmaz, evin temizlik ve hijyenini bozmaz.

Topaklanma:

Bentonit madeninden elde edilen kumlar topaklanma özelliğine sahiptir. Bentonit kum üzerine kediniz idrarını yaptığı zaman ıslak bölge topaklanır ve sertleşir. Topakları bir kürek ile alarak geriye kalan kumu uzun süre kullanabilirsiniz.

Kötü kokulzrı emme:

Kötü kokuları engelleme açısıdan en başarılı kumlar sepiyolit madeninden elde edilen ve aktif karbonlu bentonit kumlardır. Aktif karbonlu bentonit kumlar koku emme özelliği olan aktif karbonun emiciliği yüksek doğal bentonit mineraline emdirilmesi yoluyla üretilmişledir. Sepiyolit madenin doğal olarak çok yüksek koku emme kapasitesi vardır. Hatta bu yüzden evinizde farklı yerlerde de kullanım imkanınız bulunur.

Kokulu kumlar:

Kokulu kumlar ıslandığında koku vererek ortamdaki idrar ve amonyak kokusunu engellerler. Böylece ortamda kedi idrar ve kakası kaynaklı rahatsız edici bir koku olmaz. Bazı kediler kokulu kumları tercih ederken, bazıları ise pek rağbet etmezler.

Su emme yüzdesi:

İyi kedi kumları yüksek oranlarda, mesela kendi ağırlığının %100-300 oranına kadar su emebilir. Sepiyolit kumlar kendi ağırlığı kadar su emerken bentonit bazlı kumlar %300’e kadar su emebilir.

Beyazlık:

Beyaz renkli kedi kumlarında kedinizin sağlığını kontrol etmek için idrar rengini takip ederek hasta olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer idrar rengi gereğinden fazla koyu bir renk veya idrarında kan varsa ise bu size kedinizin sağlığı konusunda bir uyarı verebilir. Kedi kumunun beyazlığı doğal olmalıdır, beyazlatıcı içermemelidir.

Tane boyutu ve yapısı:

Kedi kumu taneleri sivri uçlu olursa kedinin patilerine zarar verebilir, ayrıca yavru ve hassas patilere sahip kediler incinmeden kumu kullanabilsinler diye kum tanelerinin dokusu yumuşak olmalıdır.

Ekonomiklik:

İdeal kedi kumlarının fiyatı sunduğu faydalara ve kullanım süresine göre ekonomiktir. Özellikle bentonit bazlı kumlar topaklanmaları sayesinde kolay temizlenir, böylece uzun süre kullanım sağlarlar. Pazarda ucuz diye alınan kumların kullanım kolaylığı ve hijyeni yeterli seviyede olmayabilir. Doğal diye alınan kumların deniz, dere kumu olabilir, içinden çeşitli çöpler çıkabilir.

Tüm bunlara ilaveten iyi bir kumun el değmeden dünya standartlarında üretilmiş olması gerekmektedir. Kaliteli kumlar paketlenmeden önce açıkta bekletilmez, rutubet ve mikroplara karşı kumu koruyan jüt çuvallarda saklanır.

Otomatik makinelerde paketlenmenin ardından, sevk sırasında ambalajların hasar görmemesi için karton koliler kullanılır. Kolay taşınan şık poşetlerde, rutubet almasını engelleyen naylon içinde, sağlıklı, kaliteli kumlar evinde ve diğer kapalı yerlerde kedi besleyen dostlarımıza ulaşır.

Alice kedi kumları tüm bu özellikleri karşılayan en iyi kalitedeki doğal kedi kumlarını sunar.

Alice kedi kumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kedi kumunu kedinizin özelliklerine göre ince ya da kalın taneli olarak seçebilirsiniz.

Kalın ya iri taneli kumlar kedilerin tüylerine ve patilerine yapışmasın diye kayganlaştırılarak üretilmişlerdir. Bu yüzden uzun tüylü kediler tarafından kullanımı uygundur. Kedinizin patilerini acıtmasın diye kum parçalarının sivri uçları yuvarlatılmıştır. Kalın taneli kumların etrafa yayılma olasılığı daha azdır.

İnce taneli kumlar ise yavru ve patileri hassas, kısa tüylü kediler tarafından kullanım için idealdir. İnce kumlar da kenarları yuvarlatılarak ve tozdan arındırılarak üretilirler.

Alice bentonit bazlı topaklaşan kedi kumları hem ince hem de kalın taneli kum çeşitlerine sahiptir.

Alice Kartopu ince ve kalın taneli kedi kumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Alice Süper Emici Kedi Kumu emiciliği yüksek lületaşı madeninin bir türevi olan sepiyolitin önce fırınlanıp sonra tozdan arındırılmasından sonra üretilmiştir.

Sepiyolit mineralinin önemli bir özelliği kötü kokuları ve sıvıyı emmesidir, böylece ortamda bakteri ve mikrop oluşumuna ve solunan havanın kirlenmesine engel olur. Bu yüzden evlerde kedi kumu dışında başka alanlarda da tercih edilmektedir.

  • Buzdolabında, ayakkabılıkta, çöp tenekelerinde kötü kokuları ve rutubeti emer. Çöp kutularının dibine biraz Alice Süper Emici Kedi Kumu dökülmesi tavsiye edilir.
  • Elektrik kablosu yangını kedi kumu dökülerek önlenir.
  • Sert zeminlere dökülen yağları emer. Yağ dökülen yüzeyin üzerine Alice Süper Emici Kedi Kumu döküp 20 dakika bekledikten sonra, kürek yardımıyla temizlenebilir.
  • Diğer kafes hayvanları için de altlık olarak kullanılır. Yutulmasında bir sakınca yoktur.

Alice Süper Emici kedi kumlarına buradan ulaşabilirsiniz.