Light Sterilised

Somonlu Karidesli Kedi Maması

Light - Sterilised

Somonlu Karidesli Kedi Maması

Untitled-3 copy

Alice Light - Sterilised Kısır ve Kilolu Kediler için Somonlu Karidesli Kedi Maması

1 kg- 12 kg

Süper Premium kedi maması

Kısırlaştırılmış ve kilolu kediler için

Somonlu Karidesli

Evde yaşayan kediler düşük hareket seviyesi sebebiyle kilo alma eğiliminde olurlar. Kısırlaştırma sonrasında da sevgili kedilerimizin kilo alma eğilimi arttığından onlara özel bir kedi maması sunmak gerekir.

Alice Light & Sterilised Kedi Maması kilolu ve kısır kediler için İngiliz evcil hayvan beslenme uzmanları tarafından özel olarak geliştirilmiş bir kedi mamasıdır.  Kısırlaştırma sonrasında yeme eğilimi artan kedilere yağ oranı düşük, ancak kas kütlesini korumak üzere yüksek protein içeren özel bir beslenme içeriği sunar.

Somonlu ve karidesli formülüyle kediler için tam ve dengeli bir beslenme ile mükemmel sindirim sağlar. İçerdiği L – Karnitin fazla yağların yakımına ve kas oluşumuna destek olarak kedinizin sağlıklı bir hayat sürmesine destek olur. Zengin Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri ile kedinizde cilt elastikiyeti desteklenir ve parlak tüyler oluşur. Sindirim sisteminde biriken tüy yumakları içeriğindeki yağ ve besinsel lif içeriği ile kolayca çözülerek ve atılır.

İdeal PH oranı ve dengeli mineral içeriği kedinizin böbrek sağlığını korur, taş oluşum riskini azaltır.  Alice Light & Sterilised Somonlu Karidesli Kuru Mama kısır ve kilolu kedilere ek olarak yaşlı kediler için de kullanıma uygundur.

Alice Light & Sterilised Somonlu Karidesli Kedi Maması içindeki hayvansal protein oranı %61’dir.

Alice Light & Sterilised Somonlu Karidesli Kedi Mamasının Özellikleri

Kilo kontrolü

Normal kedi mamalarına göre azaltılmış yağ oranı ile üretilmiştir. L-karnitin organizmada yağ yakımını hızlandırır, enerjiye dönüşümünü kolaylaştırır, yüksek protein oranı ile kas hücrelerinin sağlıklı oluşumuna destek verir.

Böbrek sağlığı

Kısır, ileri yaşlardaki ve daha çok erkek kedilerde görülen idrar yollarındaki taş oluşumundan kedinizi korumaya destek olur. Kızılcık tozu, dengelenmiş PH seviyesi ve düşük magnezyum ile üretilmiş olmasıyla üriner sitemi sağlıklı tutar, taş oluşumu riskini azaltır.

Sağlıklı ve parlak tüyler

Balık ve karides yağındaki zengin Omega-3 ve rafine tavuk yağının içerdiği Omega-6 ile sağlıklı derinin korunmasına, parlak ve yumuşak tüylerin oluşumuna yardımcı olur. Diğer vitamin ve aminoasitlerle de dengelenmiştir.

Tüy yumağı kontrolü

Yüksek besinsel lif içeriği ve mamanın somon ve karidesten gelen yağları tüy yumaklarının çözülmesine ve sindirim sisteminden atılmasına yardım eder. Kedinizin sindirim sistemini tüy yumağını tıkanıklıklarından temizler.

Kolay ve yüksek oranda sindirilebilir

Sindirilebilir somon, karides ve hamsi proteinlerine ek sağlıklı tahıl ve pirinç içeriği ve hassas pişirme tekniği ile besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlar. Yüksek sindirilebilirlik kedinizin mamadaki besinlerden maksimum seviyede yaralanabilmesi, ayrıca sonucunda daha az ve kuru dışkı atılması demektir.

Bağışıklık sistemine destek

İçeriğindeki prebiyotik lifler bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimini destekler. Avize ağacı özütü hastalık yapacak zararlı mikropların etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur, kedinizin hastalıklara karşı direncini yükseltir.

Görme, sinir ve kalp sağlığı:

Sinir sisteminin, görme kabiliyetinin ve kalp sağlığının desteklenmesi için taurin eklenmiştir. Taurin kedilerin sağlıklı organ gelişimi için mutlak gerekli olan bir amino asittir, kediler taurini kendileri üretemediğinden dışarıdan mamalar yoluyla takviye edilir.

Lezzetli içerik

Lezzeti tazeliğinden, ekstruder sistemi ile hassas pişirme yönteminden ve nefis içeriğinden gelir. Mama içinde kediler için dayanılmaz somon ve karides bulunur, gevrek taneleriyle kedilere yeme zevki verir.

Sağlıklı metabolizma

Kedinizin metabolizmasını en iyi şekilde çalıştıracak şekilde optimum düzeyde vitaminler ve temel iz minerallerle dengelenmiştir.

İçindekiler

Kurutulmuş Somon Proteini (%23), Baldo Pirinç, Mısır, Hamsi Unu, Karides Unu (%6), Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Besin değerleri

Protein : %30
Yağ İçeriği : %12
Ham Kül : %7
Ham Seliloz : %4
Omega 6 : %3,60
Omega 3 : %0,65

Beslenmeye bağlı ilaveler

Vitamin A : 25000 IU/kg
Vitamin D3 : 1500 IU/kg
Vitamin E : 150 mg/kg
Vitamin C : 25 mg/kg
Niyasin : 50 mg/kg
Taurine : 1800 mg/kg
Bakır (sülfat olarak) : 18 mg/kg
Çinko (sülfat olarak) : 95 mg/kg
Çinko (şelat olarak) : 20 mg/kg
Manganez (sülfat olarak) : 30 mg/kg
Selenyum (selenit olarak) : 0,3 mg/kg
L-Cartnitine : 200 mg/kg
AB onaylı antioksidan ve ilaveler kullanılmıştır.
Somon
Hamsi
Karides
Deniz Yosunu
Avizeağacı Özütü
Kızılcık Tozu
Pisilyum
Omega-3
Omega-6
Vitamin A
Vitamin D
Vitamin C
Vitamin E
Taurin
L-Karnitin

Onaylayan kurumlar

onaylayan kurumlar

Tavsiyeler

Kedinizin kolaylıkla Alice Light & Sterilised Kedi Mamasına geçebilmesi için 5 günlük bir süre içinde şu an yediği mamaya gittikçe artan oranlarda Alice Light & Sterilised karıştırmanız tavsiye edilir.

Her kullanımda temiz ve taze su bulundurulmalıdır. 

Su kedinizin yediği Alice Light & Sterilised kuru mamasından en çok faydayı alabilmesi, sağlık ve mutluluğu için önemlidir.

Kedinizin kolaylıkla Alice Chicken Tavuklu Kedi Mamasına geçebilmesi için 5 günlük bir süre içinde şu an yediği mamaya gittikçe artan oranlarda Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması karıştırmanız tavsiye edilir.

  1. Gün 1/5 Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması, kalanı diğer mama
  2. Gün 2/5 Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması, kalanı diğer mama
  3. Gün 3/5 Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması, kalanı diğer mama
  4. Gün 4/5 Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması, kalanı diğer mama
  5. Gün tamamı Alice Chicken Tavuklu Kedi Maması

 

 

Her kullanımda temiz ve taze su bulundurulmalıdır. 

Su kedinizin yediği Alice Chicken kuru mamalarından en çok faydayı alabilmesi, sağlık ve mutluluğu için önemlidir.Alice-Light-Sterilised-Mamaya-Gecis-768x425

Beslenme önerisi

Kedinizin sağlıklı ve güzel bir yaşamı olması için içerisinde alerjik reaksiyonlarla ilgili olabilecek gluten, soya, renklendirici, tatlandırıcı ve kanserojen madde içermez. GDO bulunmaz, tahıl miktarı azaltılmıştır. Domuz eti ve türevleri bulunmaz.

AğırlıkGünlük beslenme
1,5-2,5 kg20-30
2,5-4,5 kg30-50
4,5-6,5 kg50-70

Alice Ürünleri