Alice Süper Emici

Topaklaşmayan Kedi Kumu

Alice Süper Emici

Topaklaşmayan Kedi Kumu

Alice Süper Emici Kedi Kumu

Sepiyolit – Topaklaşmayan

7 Lt – 14 Lt

Alice Süper Emici Kedi Kumu Türkiye’nin markalı ilk yerli kedi kumudur. Alice markası 25 yıl önce onunla doğdu, sağladığı konforuyla kedi severlerin gönlünde yer etti.

Alice Süper Emici Kedi Kumu emiciliği yüksek sepiyolit (lületaşı) mineralinin fırınlanması ve tozdan arındırılmasıyla üretilir. Alice Süper Emici Kedi Kumu kendi ağırlığı kadar sıvıyı emerken ortamdaki nemi de uzaklaştırır. Bu sayede bakteri ve mikrop oluşumunu engeller, kötü kokuları hızla yok ederek ortama temiz bir hava bırakır.

Beyaz rengi, yuvarlatılmış kenarlarıyla, %100 doğal ve sağlığa zararsız kimyasal yapısıyla kedinize, ev halkına ve çevreye dosttur; hiçbir kimyasal madde içermez, beyaz ve ve yutulması durumunda zararsızdır. Temiz ve tozsuz yapısı, parçaların eve dağılıp kedinizin ayak izini bırakmaması sayesinde evinizde kullanım kolaylığı sağlar. Ekonomik fiyatı ile cebinize destek olur.

Sevgili kediniz ve sizin için evinizde sağlıklı, mutlu bir ortam ve rahatlık sağlar.

Özellikleri

Rutubet ve koku emici

Sepiyolit (lületaşı) madeninden yapılan Alice Süper Emici Kedi Kumu %100- %110 oranında sıvı emme kapasitesine sahiptir. Sadece sıvıyı değil, kedi tuvaletinden kaynaklanan tüm kokuları ve ortamdaki rutubeti da çeker, ortamda kötü koku bırakmaz.

İz bırakmaz, etrafa dağılmaz

Üretim esnasında kenarları yuvarlatılmış olan kalın tanecik yapısı ile kedinizin patilerinin içine yapışmaz. Tuvalet sonrası patilerle kum kabından dışarı taşınmaz, etrafa dağılmaz ve kedinizin ayak izini bırakmaz.

Tozsuz

Lületaşı madeninden oluşan kum tanelerinin işlem sırasında %99 oranında tozdan arındırılması ile üretilmiştir. Bu sayede kedinin tuvaletini kullanımı esnasında ya da siz kum kabını temizlerken evde toz olmaz.

Doğal ve beyaz

İçeriği ve beyaz rengi %100 doğaldır. Alice Süper Emici Kedi Kumu içerisinde paraben, SLS, klor, fosfat, beyazlatıcı yoktur. Size, kedinize ve çevreye zararlı hiçbir kimyasal madde içermez.

Hijyenik

Lületaşı – Sepiyolit- madeninin yüksek ısıda fırınlanması ve el değmeden paketlenmesi nedeniyle üzerinde mikrop ve bakteri barındırmaz. Ortamdaki sıvıyı emmesi, nem ve koku bırakmaması ile temiz ve hijyeniktir.

Ekonomik

Kaliteli bir kedi kumunun tüm özelliklerine sahipken ekonomik fiyatı ile bütçenize katkı sağlar.

Alice Süper Emici Kedi Kumu Kullanma Talimatı:

 • Kedinizin tuvaletini kum ile doldurmadan önce tamamen kuru olmasına dikkat ediniz.
 • Kum kabını ortalama 4 parmak (7cm) yüksekliğinde doldurunuz.
 • Daha iyi sonuç için biraz karıştırınız.
 • Kedi idrarı ile kirlenen kısmı ve katı dışkıları her gün kürek ile temizleyiniz. (Alice Süper Emici kedi kumumuzun hammaddesi olan sepiyolit maddesi sıvı ile karşılaştığında çişi emer, topaklanma yapmaz.)
 • Kedilerinizin sayısına göre 10- 30 günde bir kumu tamamen değiştirmenizi ve kabı temizlemenizi öneriyoruz.
 • Kumu tuvalete dökmeyiniz.

Temiz bir kedi kumu kabı sadece kedinizin değil sizin de sağlığınıza katkıda bulunur.

 • Daha hijyenik ve pratik bir kullanım için ”Alice Büzgülü Kedi Kumu Poşeti” kullanmanızı öneririz.
 • Kedi sayınız birden çok ise kumu daha sık değiştirmeniz gerekecektir. Birden çok kediniz varsa birden çok kum kabı öneririz.

Kedi kumu kabını nereye yerleştirmeli?

 • Kedinizin yemek kabından uzak olmalıdır.
 • Etrafta çok kişinin dolaşmadığı, sakin bir yer tercih edilmelidir.
 • Tuvalet kabının yeri çok sık değiştirilmemelidir.

Alice Kedi Kumları PARABEN, SLS, KLOR, FOSFAT, BEYAZLATICI içermez.

 • Buzdolabında, ayakkabılıkta, çöp tenekelerinde kötü kokuları ve rutubeti emer. Çöp kutularının dibine biraz Alice süper emici kedi kumu dökülmesi tavsiye edilir.
 • Elektrik kablosu yangını kedi kumu dökülerek önlenir.
 • Sert zeminlere dökülen yağları emer. (Yağ dökülen yüzeyin üzerine Alice dökün ve 20 dakika bekleyin, daha sonra kürek yardımıyla temizleyin)
 • Diğer kafes hayvanları için de altlık olarak kullanılır. Yutulmasında bir sakınca yoktur.

 

Alice Ürünleri