Uzman formüllerle sağlıklı üretim

Uzman formullerle sağlıklı üretim

Üretim ve Teknoloji

Alice Kedi Mamaları

Kedi beslenme uzmanları tarafından özel olarak formüle edilen kuru ve yaş mamalarımız onların ve sizin sağlığınızı tehdit edecek hiçbir madde içermez. Ürünler pazara verilemeden önce çeşitli lezzet testleri yapılmıştır. Anket sonuçlarına göre en beğenilen lezzetler seçilerek üretim aşamasına geçilmiştir.

Alice kuru mamaların içinde yer alan kaliteli içerikler ekstruder üretim sistemi sayesinde kedilere uzun süre tazeliğini koruyacak form ve ambalajda ve güvenli bir şekilde ulaşır. Kuru mamalar kedilerin tercih ettiği tanecik yapısı ile üretilir, sağlıklı ve lezzetli bir şekilde kuru mama haline gelir. Saklama ve kullanım açısından ideal boy ve ambalajlarla kedi sahiplerine iletilir.

Kedilerin tat ve koku duyularına hitap eden ve yüksek nem oranına sahip Alice yaş mamalar kedilerimize konserve formunda sunulur. İçeriğindeki et ürünlerinin ve bitkisel içeriklerin tat ve aromalarını çok iyi koruyan bir yöntem olan konserve teknolojisinde, teneke ambalajlar hava almayacak şekilde kapatılır ve uygulanan ısıl işlemlerle bozulma yapabilen mikroorganizmalar yok edilir.

Alice Kedi Kumları

Türkiye’nin ilk yerli markalı kumu olan Alice kedi kumları sepiyolit ve bentonit madenlerinden üretilir. Kumların beyazlığı tamamen madenlerin cinsinden gelmektedir, kimyasal ağartıcı ve kimyasal beyazlatıcılar kullanılmaz. Bentonit ve sepiyolit madenlerinden yapılan kumların yutulması ya da solunması kedi ve insan sağlığına zarar vermez.

Alice kedi kumu çeşitleri fırınlanmış ve minimum %99 oranında tozdan arındırılarak üretilmiştir. Fırınlanması sayesinde üzerinde hiçbir bakteri ya da mikrop üremez, hijyenik olma özelliği kazanır. Kedi kumunun emiciliği üç kata kadar artar. Sıvı emme, topaklaşma, rutubet, PH değeri, granül boyutu ve beyazlık analizleri yapılarak kedilerin kullanımına sunulur.

Alice Kedi Kumları Üretim Süreçlerimiz

Sertifika ve Onaylar

Alice kuru kedi mamaları dünya çapında marka üreticilerinin referans aldığı Avrupa Kedi Köpek Maması Üreticiler Federasyonu (FEDIAF – European Pet Food Industry Federation) ve Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO – Association of American Feed Control Officials) standartları doğrultusunda hazırlanan formüllerle göre üretilmektedir. Bu içerik ile kedilerin tüm besinsel ihtiyacının karşılanması ve dengeli beslenmesi sağlanmaktadır. Ürünlerimiz GMP iyi üretim proses onayına sahiptir.